powered by RED BUTTON
Chceme přispět k vývoji společnosti, proto vysíláme na místa, kde se potkávají lidé různého vzdělání, věku, aby společně mohli diskutovat nad tématy, se kterými se běžně nesetkávají, a tím si tvořili názory.
Rádi bychom promítali i návštěvníkům vaší knihovny. Zdarma.
Snídaně si kladou za cíl otevírat široké spektrum témat, zpravidla se ale drží čtyř hlavních tématických okruhů:
Ukazuje různé pohledy na vzdělávání i nové přístupy a trendy. Nezapomíná na to, jak je důležitý celoživotní rozvoj.
Tematický okruh zahrnuje široké spektrum oblastí od kardiochirurgie přes architekturu až třeba po umělou inteligenci.
Významní čeští a slovenští podnikatelé ukazují na příkladu svých osobních příběhů, co se během své cesty naučili.
I lidé, kteří mají mnohem těžší výchozí situaci než většina z nás, mnohdy dokázali velké věci. Pojďme se od nich inspirovat.
Reklama klame! Lže! Marketing je manipulace! Je vám to povědomé? Určitě jo. Svět komunikace a marketingu hýbe světem, všelijak to nálepkujeme. Někdo se toho bojí. A co když je na to všem něco pravdy? Co když bychom si vážně měli dávat pozor? Pak na co? Denně jsme vystavovaní tisícům sdělení. Z toho hromada z nich ani nedoputuje do našeho vědomí. Přesto se podle nich chováme. Nebo ne? Karel se nám zcela výjimečně svěří s tím, co ho štve na marketingu, reklamách, na tom marketingu, kterým se sám úspěšně živí. Odhalí nám pár triků, naučí nás aktivovat kritické myšlení a bude velebit selský rozum. Přidáte se?
Nejsou to jen kompetence a dovednosti s AI aplikacemi, které bychom měli u dětí rozvíjet. Umělá inteligence proměňuje do hloubky fungování našeho světa a ve školách i doma je třeba intenzivně přemýšlet a diskutovat nad tím, v jakém světě chceme a nechceme žít. Poptávka konzumentů technologií vytváří jejich nabídku. V přednášce se podíváme na to, jak by takový vzdělávací systém mohl vypadat a také na svět, který chceme a ten opačný.
Zveme vás na přednášku Petra Horkého, který se zaměří na otázky života, rovnováhy a adaptace v měnícím se světě. Přijďte načerpat inspiraci a zamyslet se nad tím, jak můžeme žít naplněný a odpovědný život - a nakolik (a jestli vůbec) nás mohou v dnešním světě inspirovat domorodci, které Petr na cestách potkal. S využitím svých bohatých zkušeností 25 let polárníka, cestujícího režiséra a spisovatele náš host představí, jak se vyrovnávat s nejistotou, nacházet smysl v každodenním životě a čelit výzvám spojeným s klimatickými změnami i technologickým pokrokem
Chcel by som spochybniť niektoré metriky, ktorými meriame vyspelosť našej spoločnosti a upriamiť pozornosť na tých, ktorí sú slabí, zranení, osamelí, "neviditeľní," a nepotrební. Ukážeme si, ako spolupráca silných a slabých môže vytvoriť synergiu, nové pracovné príležitosti, terapiu pre chorých ale aj príspevok pre bezodpadovú cirkulárnu ekonomiku.
Jak můžeme oživit městský prostor a vytvořit místa, která propojují lidi a podporují komunitní život? Ondřej Kobza představí své projekty, které mění způsob, jakým lidé navazují vztahy v městském prostředí. Dozvíte se, jak jednoduché zásahy jako piana v ulicích nebo komunitní zahrady mohou proměnit veřejný prostor na místo, kde se lidé přirozeně setkávají, tvoří a sdílejí. Přijďte si poslechnout, jak lze propojit obyvatele měst a vytvořit živý organismus plný příležitostí pro interakci a spolupráci.
Ještě před dvaceti lety se hovořilo o Číně jako o vznikající supervelmoci, a že 21. století bude stoletím čínským. Dnes se o Říši středu hovoří v těchto souvislostech méně a méně. Čína sice nadále dominuje titulní stránky světových médií, ale stále častěji jsou to zprávy znepokojivé, ať už o čínské rostoucí rozpínavosti nebo o zpomalujícím hospodářství. Jaká tedy je současná Čína?
Chcete se pustit do inspirativních přednášek Brain&Breakfast Classic nebo se chcete na něco zeptat? Nechte nám na sebe kontakt. Brzy se ozveme.