Brain
&Breakfast
classic pro knihovny

powered by RED BUTTON

Ranní dávka praxe a inspirace do vaší knihovny

Chceme přispět k vývoji společnosti, proto vysíláme na místa, kde se potkávají lidé různého vzdělání, věku, aby společně mohli diskutovat nad tématy, se kterými se běžně nesetkávají, a tím si tvořili názory.

Rádi bychom promítali i návštěvníkům vaší knihovny. Zdarma.

začít vysílat

Jak snídaně Classic fungují?

Snídáme každý měsíc

Brain&Breakfast se natáčí jednou za měsíc v Magenta Experience Center v OC Arkády (Praha 4 - Pankrác). Odsud přednášky živě vysíláme do víc jak stovky míst pro celé ČR.

90 minut plných inspirace

Přibližně prvních 60 minut host prezentuje svůj příběh a téma. Dalších 30 minut pak využijeme pro diskusi, do které se mohou dotazy přes internet zapojit také všichni diváci živého přenosu.

Diskuse diváků po vysílání

Diváci, kteří se u vás potkají u sledování vysílání, mohou po jeho skončení vzájemně diskutovat o tom, co viděli a slyšeli.

Nejbližší snídaně

Architektura budoucnosti: rozšiřování naší biosféry ve vesmíru

17. 4. 2025
s Tomášem Rouskem
omáš Rousek je ředitelem společnosti XTEND v Praze a Londýně a pracuje také jako ředitel architektury ve společnosti ThinkOrbital v Coloradu. Podílel se na misích na Měsíc, Mars a asteroid ve střediscích NASA JPL, Ames a JSC. Spolupracoval na projektech ESA, německé kosmické agentury DLR a Evropské unie.

Ve společnosti ThinkOrbital vyvíjí koncepty velkých vesmírných platforem a infrastruktury. Ty by se roboticky sestavovaly a svařovaly na oběžné dráze a na Měsíci. Se společností Interlune spolupracoval na koncepcích lunárních stanic pro těžbu hélia 3 a souvisejících robotických systémů. Tom navrhl produkt Solstar WAP, který NASA vybrala pro nový modul HALO lunární stanice Gateway. Vedl výzkum SinterHab, prvního konceptu 3D tištěného lunárního modulu založeného na technologii NASA.

Ve společnosti AECOM v Londýně se podílel na architektuře pro olympijské hry v Riu de Janeiru, mistrovství FIFA v Kataru a Formuli 1 v Abú Zabí. Je autorem architektury jaderné elektrárny nové generace CR-100. Tom pracoval na architektuře a designu pro značky jako Vodafone, LEGO, Škoda Auto a Mercedes-Benz. Jeho návrhy byly prezentovány na 20 výstavách v Evropě a Americe.

Získal několik ocenění, např. od administrátora NASA. Jeho výzkumná činnost zahrnuje pokročilou architekturu a dopravu, robotické konstrukční metody, vesmírné skleníky a systémy podpory života, 3D tisk, virtuální realitu, grafiku a produktový design.
PDF pozvánka
Místo konání: Magenta Experience Center, Arkády Pankrác, Praha
sledovat online na EDUzúčastnit se osobně

Možnost nahlédnout do inspirativních oborů

Snídaně si kladou za cíl otevírat široké spektrum témat, zpravidla se ale drží čtyř hlavních tématických okruhů:

Vzdělávání a osobní rozvoj

Ukazuje různé pohledy na vzdělávání i nové přístupy a trendy. Nezapomíná na to, jak je důležitý celoživotní rozvoj.

Věda a technologie

Tematický okruh zahrnuje široké spektrum oblastí od kardiochirurgie přes architekturu až třeba po umělou inteligenci.

Podnikání a business

Významní čeští a slovenští podnikatelé ukazují na příkladu svých osobních příběhů, co se během své cesty naučili.

Společnost a laskavost

I lidé, kteří mají mnohem těžší výchozí situaci než většina z nás, mnohdy dokázali velké věci. Pojďme se od nich inspirovat.

Archiv snídaní

Karel Novotný
20
Mar
přehrát videoposlechnout audio
Karel Novotný

Reklama klame! Lže! Marketing je manipulace! Je vám to povědomé? Určitě jo. Svět komunikace a marketingu hýbe světem, všelijak to nálepkujeme. Někdo se toho bojí. A co když je na to všem něco pravdy? Co když bychom si vážně měli dávat pozor? Pak na co? Denně jsme vystavovaní tisícům sdělení. Z toho hromada z nich ani nedoputuje do našeho vědomí. Přesto se podle nich chováme. Nebo ne? Karel se nám zcela výjimečně svěří s tím, co ho štve na marketingu, reklamách, na tom marketingu, kterým se sám úspěšně živí. Odhalí nám pár triků, naučí nás aktivovat kritické myšlení a bude velebit selský rozum. Přidáte se?

Eva Nečasová
20
Feb
přehrát videoposlechnout audio
Eva Nečasová

Nejsou to jen kompetence a dovednosti s AI aplikacemi, které bychom měli u dětí rozvíjet. Umělá inteligence proměňuje do hloubky fungování našeho světa a ve školách i doma je třeba intenzivně přemýšlet a diskutovat nad tím, v jakém světě chceme a nechceme žít. Poptávka konzumentů technologií vytváří jejich nabídku. V přednášce se podíváme na to, jak by takový vzdělávací systém mohl vypadat a také na svět, který chceme a ten opačný.

Petr Horký
23
Jan
přehrát videoposlechnout audio
Petr Horký

Zveme vás na přednášku Petra Horkého, který se zaměří na otázky života, rovnováhy a adaptace v měnícím se světě. Přijďte načerpat inspiraci a zamyslet se nad tím, jak můžeme žít naplněný a odpovědný život - a nakolik (a jestli vůbec) nás mohou v dnešním světě inspirovat domorodci, které Petr na cestách potkal. S využitím svých bohatých zkušeností 25 let polárníka, cestujícího režiséra a spisovatele náš host představí, jak se vyrovnávat s nejistotou, nacházet smysl v každodenním životě a čelit výzvám spojeným s klimatickými změnami i technologickým pokrokem

Ján Košturiak
19
Dec
přehrát videoposlechnout audio
Ján Košturiak

Chcel by som spochybniť niektoré metriky, ktorými meriame vyspelosť našej spoločnosti a upriamiť pozornosť na tých, ktorí sú slabí, zranení, osamelí, "neviditeľní," a nepotrební. Ukážeme si, ako spolupráca silných a slabých môže vytvoriť synergiu, nové pracovné príležitosti, terapiu pre chorých ale aj príspevok pre bezodpadovú cirkulárnu ekonomiku.

Ondřej Kobza
21
Nov
přehrát videoposlechnout audio
Ondřej Kobza

Jak můžeme oživit městský prostor a vytvořit místa, která propojují lidi a podporují komunitní život? Ondřej Kobza představí své projekty, které mění způsob, jakým lidé navazují vztahy v městském prostředí. Dozvíte se, jak jednoduché zásahy jako piana v ulicích nebo komunitní zahrady mohou proměnit veřejný prostor na místo, kde se lidé přirozeně setkávají, tvoří a sdílejí. Přijďte si poslechnout, jak lze propojit obyvatele měst a vytvořit živý organismus plný příležitostí pro interakci a spolupráci.

Tomáš Etzler
24
Oct
přehrát videoposlechnout audio
Tomáš Etzler

Ještě před dvaceti lety se hovořilo o Číně jako o vznikající supervelmoci, a že 21. století bude stoletím čínským. Dnes se o Říši středu hovoří v těchto souvislostech méně a méně. Čína sice nadále dominuje titulní stránky světových médií, ale stále častěji jsou to zprávy znepokojivé, ať už o čínské rostoucí rozpínavosti nebo o zpomalujícím hospodářství. Jaká tedy je současná Čína?

Josef Holý
Tomáš Řehák, ředitel Městské knihovny v Praze
‚‚Snídaně Brain&Breakfast jsou pro nás příležitost propojit lidi, kteří to myslí se světem dobře.‘

Knihovny, se kterými snídáme

přidat se

Připraveni začít? Napište nám.

Chcete se pustit do inspirativních přednášek Brain&Breakfast Classic nebo se chcete na něco zeptat? Nechte nám na sebe kontakt. Brzy se ozveme.

Zpracování osobních údajů se řídí podmínkami.

Děkujeme! Již brzy si budete moct užívat Brain&Breakfast Classic.
Ajaj. Něco se nepodařilo. Zkuste prosím údaje zadat znovu.

Potřebujete více informací?

Katarína Gaillard
+420 603 232 681
katarina@redbuttonedu.cz