powered by RED BUTTON
Chceme přispět k vývoji společnosti, proto vysíláme na místa, kde se potkávají lidé různého vzdělání, věku, aby společně mohli diskutovat nad tématy, se kterými se běžně nesetkávají, a tím si tvořili názory.
Rádi bychom promítali i návštěvníkům vaší knihovny. Zdarma.
Snídaně si kladou za cíl otevírat široké spektrum témat, zpravidla se ale drží čtyř hlavních tématických okruhů:
Ukazuje různé pohledy na vzdělávání i nové přístupy a trendy. Nezapomíná na to, jak je důležitý celoživotní rozvoj.
Tematický okruh zahrnuje široké spektrum oblastí od kardiochirurgie přes architekturu až třeba po umělou inteligenci.
Významní čeští a slovenští podnikatelé ukazují na příkladu svých osobních příběhů, co se během své cesty naučili.
I lidé, kteří mají mnohem těžší výchozí situaci než většina z nás, mnohdy dokázali velké věci. Pojďme se od nich inspirovat.
Chcel by som spochybniť niektoré metriky, ktorými meriame vyspelosť našej spoločnosti a upriamiť pozornosť na tých, ktorí sú slabí, zranení, osamelí, "neviditeľní," a nepotrební. Ukážeme si, ako spolupráca silných a slabých môže vytvoriť synergiu, nové pracovné príležitosti, terapiu pre chorých ale aj príspevok pre bezodpadovú cirkulárnu ekonomiku.
Jak můžeme oživit městský prostor a vytvořit místa, která propojují lidi a podporují komunitní život? Ondřej Kobza představí své projekty, které mění způsob, jakým lidé navazují vztahy v městském prostředí. Dozvíte se, jak jednoduché zásahy jako piana v ulicích nebo komunitní zahrady mohou proměnit veřejný prostor na místo, kde se lidé přirozeně setkávají, tvoří a sdílejí. Přijďte si poslechnout, jak lze propojit obyvatele měst a vytvořit živý organismus plný příležitostí pro interakci a spolupráci.
Ještě před dvaceti lety se hovořilo o Číně jako o vznikající supervelmoci, a že 21. století bude stoletím čínským. Dnes se o Říši středu hovoří v těchto souvislostech méně a méně. Čína sice nadále dominuje titulní stránky světových médií, ale stále častěji jsou to zprávy znepokojivé, ať už o čínské rostoucí rozpínavosti nebo o zpomalujícím hospodářství. Jaká tedy je současná Čína?
Michal nasdílí svůj příběh o tom, jak se z matfyzáka stal spoluzakladetelem firmy a nedlouho poté i prvním českým Chief Happiness Officerem a hybatelem Happiness@Work hnutí u nás. Řeč bude o tom, proč má smysl se něčím tak neuchopitelným jako je pocit štěstí zabývat i v pracovním prostředí. Dozvíte se, jak se v čase mění pohled lídrů na téma firemní kultury. Ale prostor bude i k zamyšlení nad tím, jak se svět práce (a štěstí v něm) může vyvíjet v letech nadcházejících.
Západní civilizace se v posledních letech potýká s prohlubující se krizí duševního zdraví. Projevuje se jak u mladých lidí (GenZ) zejména v extrémním nárůstu počtu sebevražd, sebepoškozování, depresí či úzkostí, tak i celopopulačně ve formě pandemie rozkladu funkčních modelů světa a jejich náhradou za nejrůznější konspirační teorie, antisociální chování a polarizací ve všech dimenzích společnosti. Jaká je příčina těchto problémů, jakou roli v nich hrají sociální sítě, AI i probíhající kognitivní a hybridní válka? Můžeme AI využít k postupnému zlepšování situace a budování dlouhodobé technologické ochrany naší mysli?
Dokážete si představit, že jednou ročně upravujete kancelář firmy, protože se vám mění pod rukama? Jaké to je, když se v podnikání daří a vzápětí jste na kolenou? Jak se nevzdávat a stále hledat nové cesty? O tom všem a také o trendech trhu nápojů a potravin, proč bychom se měli starat o to, co a od koho jíme, nebo třeba, že nás inflace vrátila o deset let zpět do dob slev a letáků. Příběh Scuku povypráví jeho zakladatel a CEO, Kamil Demuth.
Chcete se pustit do inspirativních přednášek Brain&Breakfast Classic nebo se chcete na něco zeptat? Nechte nám na sebe kontakt. Brzy se ozveme.