Brain
&Breakfast
classic pro knihovny

powered by RED BUTTON

Ranní dávka praxe a inspirace do vaší knihovny

Chceme přispět k vývoji společnosti, proto vysíláme na místa, kde se potkávají lidé různého vzdělání, věku, aby společně mohli diskutovat nad tématy, se kterými se běžně nesetkávají, a tím si tvořili názory.

Rádi bychom promítali i návštěvníkům vaší knihovny. Zdarma.

začít vysílat

Jak snídaně Classic fungují?

Snídáme každý měsíc

Brain&Breakfast se natáčí jednou za měsíc v Magenta Experience Center v OC Arkády (Praha 4 - Pankrác). Odsud přednášky živě vysíláme do víc jak stovky míst pro celé ČR.

90 minut plných inspirace

Přibližně prvních 60 minut host prezentuje svůj příběh a téma. Dalších 30 minut pak využijeme pro diskusi, do které se mohou dotazy přes internet zapojit také všichni diváci živého přenosu.

Diskuse diváků po vysílání

Diváci, kteří se u vás potkají u sledování vysílání, mohou po jeho skončení vzájemně diskutovat o tom, co viděli a slyšeli.

Nejbližší snídaně

Velká hra

24.10.2024
s Tomášem Etzlerem
Ještě před dvaceti lety se hovořilo o Číně jako o vznikající supervelmoci, a že 21. století bude stoletím čínským. Dnes se o Říši středu hovoří v těchto souvislostech méně a méně. Čína sice nadále dominuje titulní stránky světových médií, ale stále častěji jsou to zprávy znepokojivé, ať už o čínské rostoucí rozpínavosti nebo o zpomalujícím hospodářství. Jaká tedy je současná Čína?

Jak se změnila od nástupu prezidenta Si Ťin-pchinga k moci? A kam kráčí? Nejbližší budoucnost Číny a její další chování pravděpodobně ovlivní i výsledek amerických voleb, které proběhnou 5. listopadu. Tyto důležité volby budou mít velký vliv v celém světě. Jak a proč? Jak se budou vyvíjet vztahy dvou nejsilnějších hospodářství na světě, a jak ovlivní zbytek světa? To všechno jsou témata, která budeme probírat s Tomášem Etzlerem.
PDF pozvánka

Možnost nahlédnout do inspirativních oborů

Snídaně si kladou za cíl otevírat široké spektrum témat, zpravidla se ale drží čtyř hlavních tématických okruhů:

Vzdělávání a osobní rozvoj

Ukazuje různé pohledy na vzdělávání i nové přístupy a trendy. Nezapomíná na to, jak je důležitý celoživotní rozvoj.

Věda a technologie

Tematický okruh zahrnuje široké spektrum oblastí od kardiochirurgie přes architekturu až třeba po umělou inteligenci.

Podnikání a business

Významní čeští a slovenští podnikatelé ukazují na příkladu svých osobních příběhů, co se během své cesty naučili.

Společnost a laskavost

I lidé, kteří mají mnohem těžší výchozí situaci než většina z nás, mnohdy dokázali velké věci. Pojďme se od nich inspirovat.

Archiv snídaní

Michal Pastier
23
Jan
přehrát videoposlechnout audio
Michal Pastier

15 rokov skúseností v jednej prezentácii. Od nastavovania konceptu novej značky po insighty a ukážky konkrétnych kampaní, ktoré spája to, že fungovali. MICHAL PASTIER je fanoušek festivalu Burning Man, spoluma- jitel a kreativní ředitel reklamní agentury Zaraguza a branding studia GoBigname. Zaraguza se stala nejkreativnější agenturou v SR a ČR podle YouTube, získala zlatou Euro Effie za nejefektivnější reklamní kampaň v Evropě a Grand Prix za nejlepší profil na sociálních sítích v ČR. Michal byl zařazen mezi Top 100 evropských inovátorů podle Google a Financial Times. Dostal se i na titulku magazínu Forbes Slovensko jako vítěz kategorie Byznys 30pod30. Je také nejmladším držitelem prestižního ocenění FILIP za výjimečný přínos slovenské reklamě. Věří v sílu spojení dat a kreativity, proto se věnuje i společnosti Exponea, která patří mezi nejrychleji rostoucí SaaS firmy na světě v oblasti marketingové automatizace a pokroči- lé datové analytiky s využitím A.I. Pravidelně přednáší na konferen- cích a univerzitách. Žije v Bratislavě.

Vladimír Dzuro
19
Dec
přehrát videoposlechnout audio
Vladimír Dzuro

Vladimír Dzuro, emeritní policejní rada, se narodil v Kladně a dětství prožil v Buštěhradě. V letech 1983 až 1995 pracoval jako kriminalista pro Policii České republiky, nejprve u Kriminální policie v Praze 10 a později v Národní ústředně Interpolu v Praze. V roce 1994 se aktivně podílel na práci mírových sil OSN v bývalé Jugoslávii (UNPROFOR), od dubna 1995 pak zastával více než devět let funkci vyšetřovatele Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Den Haagu, v Holandsku. V současné době vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku. Vladimír Dzuro nás vtahuje do víru vyšetřování zvěrstev spáchaných v důsledku kolapsu Jugoslávie. Zabývá se nejkrutějšími válečnými zločiny, jaké Evropa nezažila od konce druhé světové války...

Boženka Řežábová, Jan Ilavský
14
Nov
přehrát videoposlechnout audio
Boženka Řežábová, Jan Ilavský

Mobilní obrazovky, chytlavé hry, virtuální realita. Proč nás to baví? Je hraní her dobré nebo špatné? Kam to celé vede? Diskuze o tom, jak se tvoří hry pro hráče na celém světě, jak si užít digitální zábavu a přitom se v obrazovkách neztratit. Božena Řežábová je podnikatelka, šéfka globální herní společnosti z Česka, máma dvou kluků, advokátka jógy, pohybu a pokojových kytek. GAMEE, herní sociální síť, kterou spoluzaložila, hrálo přes 60 milionů lidí na světě. Ján Ilavský je herní vývojář, programátor, designér a hudebník. V roce 2016 získal ocenění Apple Design Award za hru Chameleon Run. Je tvůrcem nejúspěšnější VR hry na světě - Beat Saber.

Taťána Gregor Kuchařová
17
Oct
přehrát videoposlechnout audio
Taťána Gregor Kuchařová

Stárnutí populace se jako téma objevuje stále častěji. Co to ale znamená pro každého z nás? Máme se bát, že „z práce půjdeme rovnou do hrobu?“ Nebo snad hrozí ještě něco jiného než prodlužování věku odchodu do důchodu? Máme se vůbec bát nebo je na tom i něco pozitivního? A kdo mi pomůže, když budu potřebovat? Na tyhle a další otázky společně s vámi budou hledat odpově- di zakladatelka Nadace Krása pomoci a Miss World Taťána G. Brzobohatá a ředitelka nadace Michaela Stachová.

Tomáš Hruda
19
Sep
přehrát videoposlechnout audio
Tomáš Hruda

Na příkladu českého vzdělávacího systému si ukážeme, proč je systémový přístup tak důležitý a proč nestačí nasypat do něj jen více peněz. Na srovnání přírodního jezírka a chemií narvaného bazénu si také názorně ukážeme, v čem jsou učící se organizace vůči svým lidem a svému okolí zodpovědnější a proč na tom ve finále vydělají úplně všichni. Uvidíte, co dělají učící se organizace jinak a co díky tomu získávají.

Šimon Pánek
22
Aug
přehrát videoposlechnout audio
Šimon Pánek

Od skupinky dobrovolníků v kuchyňce Lidových novin k největší nevládní organizaci ve střední Evropě s obratem dvě miliardy korun. Hodnotový základ, legitimita neziskového sektoru, vize, rozhodování, priority, řízení, zdroje a kontrola. Idealismus a optimismus, který dráždí politiky stavící na negaci a proč nechceme být jen poskytovatel služby. Konkrétní příklady z rozhodování a práce Člověka v tísni ve světě i doma a proč není výrazem skutečné Corporate Social Responsibility jen líbivý Corporate Social Marketing...

Josef Holý
Tomáš Řehák, ředitel Městské knihovny v Praze
‚‚Snídaně Brain&Breakfast jsou pro nás příležitost propojit lidi, kteří to myslí se světem dobře.‘

Knihovny, se kterými snídáme

přidat se

Připraveni začít? Napište nám.

Chcete se pustit do inspirativních přednášek Brain&Breakfast Classic nebo se chcete na něco zeptat? Nechte nám na sebe kontakt. Brzy se ozveme.

Zpracování osobních údajů se řídí podmínkami.

Děkujeme! Již brzy si budete moct užívat Brain&Breakfast Business.
Ajaj. Něco se nepodařilo. Zkuste prosím údaje zadat znovu.

Potřebujete více informací?

Katarína Gaillard
+420 603 232 681
katarina@redbuttonedu.cz