Brain
&Breakfast
classic

powered by RED BUTTON

Archiv snídaní

Karolína Presová
21
Sep
přehrát videoposlechnout audio
Karolína Presová

Snažíme se držet krok s AI a připravujeme se na budoucnost jedniček a nul. Do rozvoje AI a svých nových digi skillů investujeme tolik energie, že občas zapomínáme updatovat a připravovat náš duševní prostor a mentální zdraví. Společně se zastavíme a podíváme se na dnešní svět z jiné strany. Nebudeme se bavit o digitálních technologiích, ale o tom jak udržet svou duši vyživenou i v digitální době a o základních kořenech „člověčenství“ v době AI.

Ondřej Koudela
22
Aug
přehrát videoposlechnout audio
Ondřej Koudela

Co myslíte, je lepší si krizovou situaci nacvičit v klidu a bezpečném prostředí nebo ji rovnou zažít bez přípravy? Taky jste už stokrát viděli e-learningovou instruktáž? Nebo už u vás v organizaci byl někdo, kdo Vám o první pomoci povídal? A měl/a s sebou dokonce i gumovou Andulu? Je to pro Vás i tak otrava, kterou každý rok absolvujete jen pro podpis a splnění BOZP, ale na skutečnou krizi Vás nepřipraví? Jde to dělat i jinak. Co si třeba prostřednictvím principů zážitkové pedagogiky odnést maximum informací? Co kdybychom lidi v našich organizacích připravili poskytnout první pomoc tak, aby to v krizové situaci skutečně zvládli?

Eliška Remešová
20
Jul
přehrát videoposlechnout audio
Eliška Remešová

Jak zareagujete, když člověk vedle vás prožívá něco náročného? A jak se cítíte před nepříjemným rozhovorem, který potřebujete otevřít? Emoce nás provázejí v každém aspektu lidské interakce, a přesto je bagatelizujeme, dezinterpretujeme, či dokonce potlačujeme. Narozdíl od psychoterapeutů jsme se příliš neučili, jak s emocemi u sebe, či u druhých pracovat. Co si z jejich odborné praxe můžeme vzít do svých vztahů, aniž bychom sáhodlouze studovali? Jak díky emoční první pomoci můžeme své blízké v těžké chvíli skutečně podpořit? A jak otevírat náročné rozhovory, aniž abychom druhé zranili víc než je nutné?

Abhejali Bernardová
22
Jun
přehrát videoposlechnout audio
Abhejali Bernardová

Abhejali Bernardová je 10. člověk na světě a 1. Češka, které se podařilo přeplavat sedm obtížných dálkových přeplaveb zná- mých jako Sedmička oceánů, to vše na první pokus. Předloni si vystřihla 1 111 km dlouhý triatlon z Anglie do Prahy. Od osmnácti se věnuje meditaci, povoláním je překladatelka v nakladatelství. Své zážitky a lekce z plavání a poznávání ráda sdílí s ostatními – a nedáv- no o nich napsala knihu „Dokud voda neskončí“.

Michal Miovský
18
May
přehrát videoposlechnout audio
Michal Miovský

Na květnové snídani se nedozvíte, jaké druhy závislostí existují, jak vznikají ani jaké dopady mají na lidské zdraví, protože toho je plný internet i knihkupectví. Dozvíte se, proč je téma regulace návykových látek tak složité, proč bez pochopení a znalosti historie není možné toto téma úspěšně řešit a vyřešit už dnes. Dozvíte se o komplikovanosti vztahů různých stran, jejich úhlu pohledu na regulaci i to, proč je tak náročná prevence. Současně budete mít možnost zamyslet se nad tím, jak moc se Vás toto téma (ne)týká a zda si můžete či chcete dovolit jej (ne)řešit.

Petr Skondrojanis
20
Apr
přehrát videoposlechnout audio
Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis se podívá na jedinečnost ze tří pohledů. Tím prvním je jeho osobní příběh hledání a postupného objevování jedinečnosti. Druhou rovinou je jeho vlastní podnikání, ve kterém hledá jedinečnost u jiných firem, které můžeme považovat za úspěšné. Poznává je a učí se, jak přistupují k jedinečnosti ony samy. Třetí rovinou je design firemní kultury postavený na každodenní tvorbě jedinečnosti.

Eliška Podzimková
23
Mar
přehrát videoposlechnout audio
Eliška Podzimková

Eliška Podzimková nás pozve do svého úžasného světa plného fantazie a krásných ilustrací. Popíše svou cestu, jak se takový svět hledá, co nám může nabídnout a také to, jak nám může pomáhat. Těšit se můžeme na poutavý a zajímavý příběh, který nám možná připomene i to, že se v každém z nás skrývá zvídavé dítě.

Filip Dřímalka
16
Feb
přehrát videoposlechnout audio
Filip Dřímalka

Technologie udělaly za poslední tři měsíce větší posun, než za posledních deset let. Umělá inteligence se zpřístupnila všem a umožnila vznik nových, naprosto neuvěřitelných nástrojů pro nahrazení lidské práce. Jak ale bude vypadat budoucnost bez práce? Jaké příležitosti přináší nové technologie a co můžeme udělat pro to, abychom je dokázali využít?

Soňa Klepek Jonášová
19
Jan
přehrát videoposlechnout audio
Soňa Klepek Jonášová

Z udržitelnosti se stal fenomén, který zní éterem, ale když si položíme základní otázku, jestli opravdu tušíme, co je do ní zahrnuto, proč tak raketově stoupla pozornost jí věnována a proč by nás vlastně měla zajímat - umíme odpovědět?

Tomáš Šebek
15
Dec
přehrát videoposlechnout audio
Tomáš Šebek

Než drahou léčbu, mějme levnou prevenci. Než dlouhý bolestivý život, raději kvalitní, prožitý déle ve zdraví. Do roku 2030 zvýšíme v ČR počet let prožitých ve zdraví o 5 let. Pomůžete?

Jan Hábl
14
Nov
přehrát videoposlechnout audio
Jan Hábl

Škola má být "dílnou lidskosti", nikoli "mučírnou ducha", říkal před 350. lety J. A. Komenský, a neúnavně trval na tom, že pravé vzdělání znamená "znát dobré, chtít dobré, konat dobré, a to i když se nikdo nedívá". Jak se učí dobro? Jak se formuje dobrá osobnost? Lidskost? Dobrý charakter?

Obonete S. Ubam
13
Oct
přehrát videoposlechnout audio
Obonete S. Ubam

Jak se žije lidem, kteří dostali do vínku kulturní a etnickou dvojakost? Proč se míšenci často cítí jako cizinci v obou zemích původu svých rodičů a jak moc skutečně touží po sounáležitosti a kulturní celistvosti? V čem jsou si jejich osudy podobné a proč je jejich snaha zapadnout marná? Co vše vás může potkat, když se rozhodnete odejít Česka a vydáte se žít do lůna Afriky? Stojí hledání kořenů a identity vůbec za to? Nejen o černobílé rozpolcenosti bude v Brain & Breakfast hovořit český spisovatel, podnikatel, právník a nigerijský kmenový král, Obonete S. Ubam.