powered by RED BUTTON
Než drahou léčbu, mějme levnou prevenci. Než dlouhý bolestivý život, raději kvalitní, prožitý déle ve zdraví. Do roku 2030 zvýšíme v ČR počet let prožitých ve zdraví o 5 let. Pomůžete?
Škola má být "dílnou lidskosti", nikoli "mučírnou ducha", říkal před 350. lety J. A. Komenský, a neúnavně trval na tom, že pravé vzdělání znamená "znát dobré, chtít dobré, konat dobré, a to i když se nikdo nedívá". Jak se učí dobro? Jak se formuje dobrá osobnost? Lidskost? Dobrý charakter?
Jak se žije lidem, kteří dostali do vínku kulturní a etnickou dvojakost? Proč se míšenci často cítí jako cizinci v obou zemích původu svých rodičů a jak moc skutečně touží po sounáležitosti a kulturní celistvosti? V čem jsou si jejich osudy podobné a proč je jejich snaha zapadnout marná? Co vše vás může potkat, když se rozhodnete odejít Česka a vydáte se žít do lůna Afriky? Stojí hledání kořenů a identity vůbec za to? Nejen o černobílé rozpolcenosti bude v Brain & Breakfast hovořit český spisovatel, podnikatel, právník a nigerijský kmenový král, Obonete S. Ubam.
Jaká je role firem a co od nich v dnešní turbulentní době lidé a společnost očekává? Co se skrývá za pojmem druhá ekonomická transformace?
Predstavte si, že existujú vedecké postupy, ktoré môžete využiť v pracovnej dobe ku zlepšeniu alebo udržaniu svojho zdravia. Prostredie, v ktorom žijeme a pracujeme, je veľmi nevhodné pre fyzickú seberealizáciu a naše telá za to platia vysokú daň (nadváha alebo iná fyzická degenerácia). To sa však môže zmeniť, pokiaľ sa na telo budeme spoločne dívať ako na biomechanický stroj, ktorý potrebuje základnú pohybovú výživu. Koľko pohybu, aký druh pohybu a ako vyzerajú minimálne štandardy pohybu?
Brain&Breakfast bude mít po nějakém čase tak trochu jinou konotaci. Brain v názvu se totiž propsalo i do samotného tématu snídaně. O mozku a neurochirurgii pohovoří prof. Vladimír Beneš. Ten ukáže nejen minulost, se kterou jej pojí rodová tradice, kdy se mohl doslova dívat pod ruce svému otci, ale také nahlédneme do fascinující budoucnosti oboru, ve kterém je považován za celosvětovou elitu.
Část lidí zná Jakuba Nešetřila díky prodeji svého úspěšného startupu Apiary nadnárodní korporaci Oracle, část lidí zas díky platformě Česko.Digital. Řeč bude ale tentokrát o tom, jak se po celý svůj život snaží propojovat dva světy, které si tak úplně nerozumí. Uslyšíme i o jeho cestování v dětství, o prodeji firmy a propojování veřejného a neziskového sektoru.
V posledních letech nabylo mluvené slovo na významu především díky šíření pomocí sociálních sítí a médií. Pozorujeme, jak slovo může změnit postoje mnoha lidí nebo dát do pohybu celé národy. Leadership postavený na příkladu a síle slova je mocným nástrojem změny jak lepšímu, tak směrem ke zlu. Společně budeme hledat odpovědi na otázky.
Prezentace ideálů a hodnot indiánské kultury. Proč indiáni žijí, čeho si cení. Rovnováha spirituální a materiální části jejich existence včetně šamanismu, manželství, sexu a smrti i s důrazem na výchovu dětí a přechodové rituály. Vztah k přírodě a ke kosmu. Srovnávání s naší kulturou a s naší existencí i s důrazem na naší stále se zvětšující plytkost zájmů a způsobů života často vedenou masmédii.
Virtuální realita nebo lidský dotek? Dárky nebo pozornost? Když se nejstarší generace neptáme na jejich potřeby, nebude se na ně jednou nikdo ptát ani nás. Před šesti lety byla Simona dobrovolnicí v domově seniorů. Nespokojenou dobrovolnicí. Nevhodné zacházení s klienty, nerespektování jejich potřeb, dětinské aktivity….i to stálo za Simoniným rozhodnutím “něco změnit”. Před třemi lety založila organizaci MILA a spolu se svým týmem realizuje program D.O.M.A., který se snaží o to, aby bylo dobře seniorům i těm, kteří o ně pečují. Povídání o tom, že i jeden člověk může rozhýbat změnu.
Dnes je možné najít miliony různých informací, návodů, doporučení i technických vychytávek, které nám mají pomoci na cestě k lepším zítřkům. Pro všechnu tu složitost ale často zapomínáme na úplné základy. Pro mě je ten největší základ tvořen třemi "lekcemi", které mě sport naučil a které si připomínám téměř denně.
Ať jste start-up nebo korporát, měli byste (a do budoucna zcela jistě budete muset) umět fungovat velmi flexibilně. Klíčem k úspěchu bude schopnost rychle se adaptovat, velmi dobře prioritizovat a v neposlední řadě podporovat networking, spolupráci a spolutvorbu napříč jednotlivci, týmy, celou organizací i firmami jako takovými. Dobrá zpráva pro vás: bakterie tohle všechno dělají už čtyři miliardy let. A rády poradí.