powered by RED BUTTON
Virtuální realita nebo lidský dotek? Dárky nebo pozornost? Když se nejstarší generace neptáme na jejich potřeby, nebude se na ně jednou nikdo ptát ani nás. Před šesti lety byla Simona dobrovolnicí v domově seniorů. Nespokojenou dobrovolnicí. Nevhodné zacházení s klienty, nerespektování jejich potřeb, dětinské aktivity….i to stálo za Simoniným rozhodnutím “něco změnit”. Před třemi lety založila organizaci MILA a spolu se svým týmem realizuje program D.O.M.A., který se snaží o to, aby bylo dobře seniorům i těm, kteří o ně pečují. Povídání o tom, že i jeden člověk může rozhýbat změnu.
Dnes je možné najít miliony různých informací, návodů, doporučení i technických vychytávek, které nám mají pomoci na cestě k lepším zítřkům. Pro všechnu tu složitost ale často zapomínáme na úplné základy. Pro mě je ten největší základ tvořen třemi "lekcemi", které mě sport naučil a které si připomínám téměř denně.
Ať jste start-up nebo korporát, měli byste (a do budoucna zcela jistě budete muset) umět fungovat velmi flexibilně. Klíčem k úspěchu bude schopnost rychle se adaptovat, velmi dobře prioritizovat a v neposlední řadě podporovat networking, spolupráci a spolutvorbu napříč jednotlivci, týmy, celou organizací i firmami jako takovými. Dobrá zpráva pro vás: bakterie tohle všechno dělají už čtyři miliardy let. A rády poradí.
Co se stane, když spojíte přednášející na filosofické fakultě s expertem na umělou inteligenci? Je možné použít nejmodernější technologie ke vzkříšení geniálních filosofů? Je možné naučit psát stroj povídky, kreslit obrázky? Jaké příležitosti a hrozby sebou AI přináší? Jak může umělá inteligence pomoci dnešním školákům, umělcům, malým firmám i ředitelům obrovských korporací?
Odkaz Tomáše Bati totiž nestačí pouze studovat a číst, ten se musí žít. Pro všechny baťovské principy platí jedno společné – jsou založeny na tzv. selském rozumu. K jejich začlenění do vlastního života nepotře- bujete žádné výjimečné předpoklady. Základem je vlastní odhodlání a touha být lepší, mít kvalitnější vztahy, více času sám na sebe, své koníčky i rodinu. V přednášce Gabriela přiblíží baťovskou filozofii a její fungování v každodenním životě.
Jitka Dvořáková se dotkne mnoha oblastí. Dozvíme se například jak pozdě může ještě začít druhá kariéra, co ji donutilo odejít z firmy, jaké byly významné momenty, které ovlivnily její život i kariéru. Nakoukneme také do nového a rychlého světa, do kterého se Jitka dostala, co jí v tomto světě funguje z hlediska leadershipu, řízení a budování firemní kultury a také, jaké je to být dvojkou na trhu. Podíváme se také na její plány a vize.
Ondřej srovná situaci kolem kyberbezpečnosti v době před 25 lety, kdy v Avastu začínal, s dnešní dobou. Pohovoří o svých lekcích, které získal na pozici CEO. Zaměří se také na svůj vztah k penězům a vznik Nadace rodiny Vlčkových. Ta velmi výrazně vstoupila do společnosti nejen v oblasti paliativní péče, ale ukázala i vliv, který může mít business na společnost kolem nás.
Dezinformace, polarizace společnosti, sociální sítě, digitální kulty, bany, lži o covidu, o vakcínách, o Pirátech, o Vrběticích, řetězové e-maily, hádky se strejdou na rodinné slavnosti, umělá inteligence, trolí farmy, botnety, algoritmy, dopamin a mnoho dalšího... To všechno souvisí s moderní online propagandou, která běží na digitálních platformách a jejich algoritmech. Jak funguje? A jak se proti ní mohou jednotlivci, rodiny, firmy a celé státy bránit?
Genetika zasahuje a bude zasahovat do všech možných oblastí lidského života. V posledních letech nám však umožňuje zasahovat do samotné podstaty člověka. Stojíme tedy před otázkou, zda smíme dělat všechno, co umíme.
Jadernou energetiku doprovází mnoho mýtů a legend. Jaká jsou ale fakta a dá se jaderná energie spoutat? Jaké jsou možnosti a rizika energetiky pro naší budoucnost a jaké jsou vůbec možnosti pokrytí stále se zvyšující poptávky? Na tyto a mnoho dalších otázek odpoví, bez zbytečných frází a nánosů, Dana Drábová.
Kultúru má každá spoločnosť. Nemusí sa o nej hovoriť a predsa je. Je jedinečná a nekopírovateľná. Preto je najsilnejším diferenciačným faktorom. Má silu poháňať, ale aj brzdiť. Niekedy oboje súčasne. Vďaka nej, alebo kvôli nej sú spoločnosti také aké sú. Umeniu vycítiť ako ju správne ovplyvňovať sa učíme celý život. Som ale presvedčený, že práve toto je jediná cesta udržateľného, dlhodobého úspechu a je oveľa silnejšia ako cesta dôrazu na chladnú efektivitu podľa univerzálnych šablón a pravidiel. Firma je totiž svojou podstatou oveľa bližšia živej bytosti než stroju.
V současné době docela dobře víme, jak řešit velké společenské problémy jako je klimatická změna nebo epidemie koronaviru. Proč se ale jako společnost nechováme podle toho, co víme? V Brain&Breakfast se podíváme na komunikační aspekty takových situací a problémů, kdy se skupina lidí nechová podle toho, co ví. Podrobněji se zaměříme na to, jakými způsoby může komunikace ve skupinách blokovat řešení problémů a co můžeme dělat, aby se věci rozhýbaly. Proč se nechováme podle toho, co víme.