powered by RED BUTTON
Snídaně bude na velmi živé vlně inspirace, aha momentů, humoru a pozitivního probouzení k větší touze žít autenticky svůj život. Umět dosahovat svých cílů přirozeně a v souladu s naším tempem osobnosti. Dotkneme se témat jako je náš potenciál, naše motivace, naše osobní síla a vztahy.
Snídaně o tom, jak je každý člověk jiný a jak na to, aby firmy vytvářely prostředí, ve kterém se každý člověk cítí dobře a je respektován kým je. Jste přesvědčeni, ze mate svá rozhodnuti pod kontrolou?
Jednoduché statistiky a zkušenost člověka ze střední třídy bohatšího regionu někdy vybízí si myslet, že v Česku chudoba a sociální problémy příliš neexistují. Podrobnější pohled ukazuje, že s některými jsme se ani po 30 letech od revoluce nedokázali vypořádat a ovlivňují i důvěru lidí, zda je demokracie vůbec nejlepší možné zřízení. Přednáška ukáže neřešené problémy v českém sociálním systému, které se týkají exekucí, bytové nouze, nerovných šancí ve vzdělávání či pozice samoživitelek a chudších rodičů. Nastíní, co bychom s tím mohli dělat (řešení existují) i rizika, jaké věci může zhoršit pandemie koronaviru.
Veřejná sbírka musí mít jasně definovaný účel, účel musí být konkrétní a veřejně prospěšný. Nelze vybírat peníze na cokoli a pojmenovat to veřejná sbírka. Každá sbírka má dvě strany – 1. je peníze získat a 2. strana je, efektivně je dál distribuovat. Dozvíte se, jaká je paleta dárcovství v Česku, že není sbírka jako sbírka, jestli existuje konkurence v neziskovém sektoru nebo třeba jak se pozná bussinesově vedená nezisková organizace.
Současná situace zpochybnila některé základní jistoty našeho života. Pod hrozbou různých vlivů se lidé celkem ochotně smiřují s omezeními osobní svobody. Některým politikům může vyhovo- vat, aby tato omezení existovala co nejdéle či nejlépe. Na druhé straně klade dnešní doba zvýšené nároky na osobní zodpovědnost a ohleduplnost vůči druhým lidem a probouzí v jednotlivcích soli- daritu a pocit sounáležitosti. Je to i příležitost vrátit se znovu k myšlenkám Václava Havla a jejich zdrojům.
...aneb jak nám historické paralely mohou pomoci rozumně škálovat nejmodernější umělá inteligence technologie naší doby napříč společností.
Precizní medicína založená na analýze genomu, mikrobiomu a potravinových alergií
Petr Pavel (*1961) je armádní generál ve výslužbě, který dosáhl nejvyšších vojenských postů jak v Armádě ČR – náčelník Generálního štábu (2012-2015), tak i v Severoatlantické alianci – předseda vojenského výboru NATO (2015–2018). Do této prestižní pozice byl zvolen jako první představitel postkomunistických států.
Tvorba systému řízení jako živého organismu, jehož cílem je služba zakazníkovi. Ing. Ivan Batka v roce 1988 ukončil studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor zahraniční obchod. V devadesátých letech začal soukromě podnikat a navázal tak na podnikatelskou tradici svého dědečka. V roce 1999 založil Rádio Impuls, z kterého s týmem spolupracovníků vytvořil nejposlouchanější celoplošnou rozhlasovou stanici v zemi. Od roku 2002 je generálním ředitelem a předsedou představenstva rodinné firmy Fosfa a.s.
Žijeme ve světě, který se mění rychleji než kdy jindy v historii a kde je lehké uváznout v informační bublině. O to více potřebujeme poznatky, které nám pomohou se v komplexitě světa zorientovat. Už deset let v Neuronu věříme, že je to právě věda, která nám pomáhá najít odpovědi na otázky současného světa a inspirovat každého z nás. Čeští vědci a vědkyně patří mezi světovou špičku. My je Cenami Neuron oceňujeme a jejich příběhy přinášíme české společnosti. Máme totiž za to, že jejich často trnitá cesta k úspěchu, houževnatost a odvaha mohou být vodítkem a motivací k tomu, jak naši zemi posouvat společně tím správným směrem - kupředu
Prožíváme období krize, na kterou nebyl nikdo z nás připraven. Psycholog, lékař, matematik a kouč Radvan Bahbouh však radí „nepropadat panice“ a podívat se na situaci s humorem. Zjistěte, jak si udržet klidnou mysl.
Úspěšní lidé jsou schopni se pohybovat a pracovat ve více kontextech najednou. Z každého si vyberou to nejlepší a vzájemně je kombinují. Libor Winkler pohovoří o své cestě k nezávislosti a o momentech, které jej formovaly. Dozvíme se, proč podporuje umění a jak se k němu dostal, jaký má vztah k vědě nebo třeba, jak se dívá na hranu mezi podporou a businessem. Jakých podnikatelů si váží a jaký je jeho vztah k riskování a co on sám ve svém životě riskoval.