powered by RED BUTTON
15 rokov skúseností v jednej prezentácii. Od nastavovania konceptu novej značky po insighty a ukážky konkrétnych kampaní, ktoré spája to, že fungovali. MICHAL PASTIER je fanoušek festivalu Burning Man, spoluma- jitel a kreativní ředitel reklamní agentury Zaraguza a branding studia GoBigname. Zaraguza se stala nejkreativnější agenturou v SR a ČR podle YouTube, získala zlatou Euro Effie za nejefektivnější reklamní kampaň v Evropě a Grand Prix za nejlepší profil na sociálních sítích v ČR. Michal byl zařazen mezi Top 100 evropských inovátorů podle Google a Financial Times. Dostal se i na titulku magazínu Forbes Slovensko jako vítěz kategorie Byznys 30pod30. Je také nejmladším držitelem prestižního ocenění FILIP za výjimečný přínos slovenské reklamě. Věří v sílu spojení dat a kreativity, proto se věnuje i společnosti Exponea, která patří mezi nejrychleji rostoucí SaaS firmy na světě v oblasti marketingové automatizace a pokroči- lé datové analytiky s využitím A.I. Pravidelně přednáší na konferen- cích a univerzitách. Žije v Bratislavě.
Vladimír Dzuro, emeritní policejní rada, se narodil v Kladně a dětství prožil v Buštěhradě. V letech 1983 až 1995 pracoval jako kriminalista pro Policii České republiky, nejprve u Kriminální policie v Praze 10 a později v Národní ústředně Interpolu v Praze. V roce 1994 se aktivně podílel na práci mírových sil OSN v bývalé Jugoslávii (UNPROFOR), od dubna 1995 pak zastával více než devět let funkci vyšetřovatele Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) v Den Haagu, v Holandsku. V současné době vede kancelář Úřadu pro vnitřní záležitosti OSN v New Yorku. Vladimír Dzuro nás vtahuje do víru vyšetřování zvěrstev spáchaných v důsledku kolapsu Jugoslávie. Zabývá se nejkrutějšími válečnými zločiny, jaké Evropa nezažila od konce druhé světové války...
Mobilní obrazovky, chytlavé hry, virtuální realita. Proč nás to baví? Je hraní her dobré nebo špatné? Kam to celé vede? Diskuze o tom, jak se tvoří hry pro hráče na celém světě, jak si užít digitální zábavu a přitom se v obrazovkách neztratit. Božena Řežábová je podnikatelka, šéfka globální herní společnosti z Česka, máma dvou kluků, advokátka jógy, pohybu a pokojových kytek. GAMEE, herní sociální síť, kterou spoluzaložila, hrálo přes 60 milionů lidí na světě. Ján Ilavský je herní vývojář, programátor, designér a hudebník. V roce 2016 získal ocenění Apple Design Award za hru Chameleon Run. Je tvůrcem nejúspěšnější VR hry na světě - Beat Saber.
Stárnutí populace se jako téma objevuje stále častěji. Co to ale znamená pro každého z nás? Máme se bát, že „z práce půjdeme rovnou do hrobu?“ Nebo snad hrozí ještě něco jiného než prodlužování věku odchodu do důchodu? Máme se vůbec bát nebo je na tom i něco pozitivního? A kdo mi pomůže, když budu potřebovat? Na tyhle a další otázky společně s vámi budou hledat odpově- di zakladatelka Nadace Krása pomoci a Miss World Taťána G. Brzobohatá a ředitelka nadace Michaela Stachová.
Na příkladu českého vzdělávacího systému si ukážeme, proč je systémový přístup tak důležitý a proč nestačí nasypat do něj jen více peněz. Na srovnání přírodního jezírka a chemií narvaného bazénu si také názorně ukážeme, v čem jsou učící se organizace vůči svým lidem a svému okolí zodpovědnější a proč na tom ve finále vydělají úplně všichni. Uvidíte, co dělají učící se organizace jinak a co díky tomu získávají.
Od skupinky dobrovolníků v kuchyňce Lidových novin k největší nevládní organizaci ve střední Evropě s obratem dvě miliardy korun. Hodnotový základ, legitimita neziskového sektoru, vize, rozhodování, priority, řízení, zdroje a kontrola. Idealismus a optimismus, který dráždí politiky stavící na negaci a proč nechceme být jen poskytovatel služby. Konkrétní příklady z rozhodování a práce Člověka v tísni ve světě i doma a proč není výrazem skutečné Corporate Social Responsibility jen líbivý Corporate Social Marketing...
"Teprve když si připustíte, že právě nevědění, tápání, učení, zkoušení a neustále kroky do prázdna jsou tím, co otevírá stavidla kreativity a dělá život životem, můžete se uklidnit a začít tvořit svobodně, s klidem a radostí. Za každými novými dveřmi, které otevřete, je nejprve temná místnost. Teprve když se v ní nebojíte začít šmátrat, můžete zjistit, že je plná hraček."
Skauting jako výchovné hnutí existuje více než 100 let. Má velkou tradici a zároveň je schopno se intenzivně rozvíjet, hledat nové přístupy k výchově a vzdělávání. Existuje takřka ve všech zemích světa a svými hodnotami inspiruje desítky miliónů lidí. V ČR zažívá skauting zlaté časy...
Náš současný vzdělávací systém nepřipravuje naše děti a mladé lidi obecně na to, co je v životě čeká. Pro úspěch v životě potřebují možnost vyzkoušet si nové věci, jít mimo svou komfortní zónu a obklopit se zkušenými mentory. Nadace vévody z Edinburghu v tomto směru podporuje prostřednictvím svých programů mladé lidi na celém světě...
Radek Hábl je bývalý finanční manažer. Ve finančních vodách se pohyboval více jak 12 let. Za finanční řízení zodpovídal například ve společnostech Pivovary Staropramen a IBM. V roce 2014 vyměnil korporátní svět za neziskový. Ve spolupráci s Otevřenou společností, o.p.s. pak v roce 2016 realizoval v tuzemsku i zahraničí oceňovaný projekt Mapa exekucí.
Josef Dvořáček je spolumajitelem a ředitelem společnosti SONNENTOR, která je dnes významným zpracovatelem bylin, čajů a koření z ekologického zemědělství. V SONNENTORU najdete spoustu inspirace z trvalé udržitelnosti i společenské odpovědnosti. Vyvíjí pro produkty nové typy obalových materiálů, které jsou kompostovatelné a minimálně zatěžují životní prostředí, aktivně pracují na snižování energetické náročnosti i závislosti.
S vizemi si člověk může v hlavě pohrávat anebo se rozhodne je realizovat. Rozhodnutí je jako chvíle, kdy stojíte na skokanském můstku – stačí malý, ale nevratný krok kupředu. Jak poznat, kdy je správné ho udělat? Rád bych se podělit o své zkušenosti s uskutečňováním vizí, které vstoupily do mého světa a já jsem se rozhodl je realizovat založením a tvorbou firem. Chtěl bych inspiroval všechny, kterým se děje to stejné, aby se nenechali odradit a věřili sami v sebe.