powered by RED BUTTON
Umělá inteligence v podobě průmyslových robotů v současné době úspěšně nahrazuje manuální práci. Technologie umělé inteligence mají však podstatně větší potenciál a v nejbližších letech budou nahrazovat lidskou práci, která vyžaduje vysokou míru inteligence lidské.
Kde naše paměť nestačí a je vhodné používat paměťové techniky. Síla vizualizace jako nástroj pro efektivní uložení informací do paměti. Technika klíčového slova aneb jak se naučit 100 a více slovíček za hodinu
Libor Mertl je jeden ze zakladatelů ComApu v roce 1991. Vystudoval Technickou Kybernetiku na ČVUT v Praze. Zastával funkce výkonného ředitele, později generálního ředitele a byl odpovědný za firemní strategii. V roce 2016 přešel do funkce nevýkonného ředitele a člena správní rady ComApu.
Dobrý život tak, jak ho popsal Aristoteles: je v dnešní formě kapitalismu vůbec možný? Do jaké míry je možné “žít" a jak velkou část života je třeba věnovat tomu, abychom "na život vydělali"? Na podobné odpovědi hledám otázky už léta a s životem se snažím vydatně experimentovat.
Slovenská diplomatka a politička, působila jako velvyslankyně ČSFR v Rakousku a velvyslankyně SR v Polsku, je bývalou poslankyní Národní rady SR, předsedkyní správní rady nevládní organizace VIA CULTURA, jíž založila a předsedkyní Živeny – nejstaršího slovenského ženského spolku.
Na setkání bude mluvit o dětství na hokeji, o životě v zahraničí, o práci v byznysu a o poslání v neziskovce. Poskytne také reflexi na posun ve svém přemýšlení o otázkách, které člověk řeší při hledání své profesní cesty životem.
Dozvíte se jakou roli hraje v životě člověka imunitní systém, co mu pomáhá, co škodí, jak jej chránit a jak trénovat nebo třeba jakou roli v imunitě hraje dobrá nálada a kam vlastně imunologie směřuje.
Co ví aktuální věda o řízení lidí, motivaci či spokojenosti v práci? Co je to pozitivní organizační chování a jak jsme s jeho prostřednictvím schopni zlepšit firemní kulturu a zároveň měřitelné firemní výsledky? Jak zvyšovat motivaci sebe a ostatních nástrojem skupinové vize?
Ashoka vyhledává, podporuje a propojuje hybatele systémových změn po celém světě. Síť Ashoka Fellows dnes zahrnuje přes 3500 sociálních inovátorů.
Když se mě lidé ptají, kdo plánuje a staví město, často odpovídám: "Vy". Každé vaše rozhodnutí, které děláte v životě, má nějaký prostorový dopad. Ráno když vstanete z postele, chcete se umýt, dát si čerstvé ovoce, trochu si zaběhat, vyrazit do práce. Za tím vším je složitá infrastruktura města, spousta potrubí…
Dokázali byste několika větami nezaměnitelně popsat své nejbližší? Oceňujete dostatečně jejich jedinečnost? Uměli byste několika větami charakterizovat sami sebe? Pokud si neuvědomujete, v čem jste zajímaví a jiní, můžete být vůbec sebe-vědomí? Jak budete při (sebe)popisu vlastně postupovat?