powered by RED BUTTON
Chceme přispět k vývoji společnosti, proto vysíláme na místa, kde se potkávají lidé různého vzdělání, věku, aby společně mohli diskutovat nad tématy, se kterými se běžně nesetkávají, a tím si tvořili názory.
Rádi bychom promítali i návštěvníkům vaší knihovny. Zdarma.
Snídaně si kladou za cíl otevírat široké spektrum témat, zpravidla se ale drží čtyř hlavních tématických okruhů:
Ukazuje různé pohledy na vzdělávání i nové přístupy a trendy. Nezapomíná na to, jak je důležitý celoživotní rozvoj.
Tematický okruh zahrnuje široké spektrum oblastí od kardiochirurgie přes architekturu až třeba po umělou inteligenci.
Významní čeští a slovenští podnikatelé ukazují na příkladu svých osobních příběhů, co se během své cesty naučili.
I lidé, kteří mají mnohem těžší výchozí situaci než většina z nás, mnohdy dokázali velké věci. Pojďme se od nich inspirovat.
Abhejali Bernardová je 10. člověk na světě a 1. Češka, které se podařilo přeplavat sedm obtížných dálkových přeplaveb zná- mých jako Sedmička oceánů, to vše na první pokus. Předloni si vystřihla 1 111 km dlouhý triatlon z Anglie do Prahy. Od osmnácti se věnuje meditaci, povoláním je překladatelka v nakladatelství. Své zážitky a lekce z plavání a poznávání ráda sdílí s ostatními – a nedáv- no o nich napsala knihu „Dokud voda neskončí“.
Na květnové snídani se nedozvíte, jaké druhy závislostí existují, jak vznikají ani jaké dopady mají na lidské zdraví, protože toho je plný internet i knihkupectví. Dozvíte se, proč je téma regulace návykových látek tak složité, proč bez pochopení a znalosti historie není možné toto téma úspěšně řešit a vyřešit už dnes. Dozvíte se o komplikovanosti vztahů různých stran, jejich úhlu pohledu na regulaci i to, proč je tak náročná prevence. Současně budete mít možnost zamyslet se nad tím, jak moc se Vás toto téma (ne)týká a zda si můžete či chcete dovolit jej (ne)řešit.
Petr Skondrojanis se podívá na jedinečnost ze tří pohledů. Tím prvním je jeho osobní příběh hledání a postupného objevování jedinečnosti. Druhou rovinou je jeho vlastní podnikání, ve kterém hledá jedinečnost u jiných firem, které můžeme považovat za úspěšné. Poznává je a učí se, jak přistupují k jedinečnosti ony samy. Třetí rovinou je design firemní kultury postavený na každodenní tvorbě jedinečnosti.
Eliška Podzimková nás pozve do svého úžasného světa plného fantazie a krásných ilustrací. Popíše svou cestu, jak se takový svět hledá, co nám může nabídnout a také to, jak nám může pomáhat. Těšit se můžeme na poutavý a zajímavý příběh, který nám možná připomene i to, že se v každém z nás skrývá zvídavé dítě.
Technologie udělaly za poslední tři měsíce větší posun, než za posledních deset let. Umělá inteligence se zpřístupnila všem a umožnila vznik nových, naprosto neuvěřitelných nástrojů pro nahrazení lidské práce. Jak ale bude vypadat budoucnost bez práce? Jaké příležitosti přináší nové technologie a co můžeme udělat pro to, abychom je dokázali využít?
Z udržitelnosti se stal fenomén, který zní éterem, ale když si položíme základní otázku, jestli opravdu tušíme, co je do ní zahrnuto, proč tak raketově stoupla pozornost jí věnována a proč by nás vlastně měla zajímat - umíme odpovědět?
Chcete se pustit do inspirativních přednášek Brain&Breakfast Classic nebo se chcete na něco zeptat? Nechte nám na sebe kontakt. Brzy se ozveme.